Сьогодні Вівторок, 17 лютого, 2015 р.
   

Гуманітарна сфера Гребінківського району

Гребінківський район

За останнє десятиліття стан здоров’я населення  помітно погіршився. Середня тривалість життя громадян на 10–12 років нижча, ніж у країнах з розвиненою економікою, і становить 69,3 року, причому найбільше відносне скорочення тривалості життя спостерігається серед громадян працездатного віку.

Залишається висока смертність населення в тому числі передчасна. Рівень загальної захворюваності населення - високий. На тлі значного поширення факторів ризику захворювань передусім тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків (причому серед малозабезпеченого населення рівень поширеності хвороб вищий).

Триває поширення епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДУ. Спостерігається негативний вплив на здоров'я населення - падіння рівня життя, забруднення навколишнього середовища, наслідки Чорнобильської катастрофи, а також недбалого ставлення населення до свого здоров'я. Водночас саме показник очікуваної тривалості життя репрезентує стан здоров’я населення та інші фактори, що впливають на нього, оскільки в переважній більшості випадків у людини, яка має безперешкодний доступ до висококваліфікованої медичної допомоги, тривалість життя, як правило, довша.

Доступне медичне обслуговування населення району забезпечують центральна районна лікарня, поліклінічне відділення на 560 відвідувань в зміну та стаціонар на 133 ліжка, 10 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, які включають 6 амбулаторій ЗПСМ по селу та відділення ЗПСМ з 4 дільницями ЗПСМ по місту, 19 ФАПів, вузлова лікарня та райСЕС.

Амбулаторії ЗПСМ забезпечені на 50% лікарськими кадрами. Не забезпечені 5 амбулаторій сіл Майорщина, Сербинівка, Овсюки, Слободо-Петрівка, Ульяновка.

Адміністрацією ЦРЛ проводиться робота по профорієнтації випускників шкіл на навчання в УМСА та медичних училищах. З 2008 році в УМСА навчається 3 студента, в 2009 році – 2 студента, 2010 році – 1 студент, в 2011 році теж 1 студент. Через певний час випускники вузів будуть працевлаштовані в ЦРЛ та амбулаторії ЗПСМ.

В районі виконуються заходи Програми "Репродуктивне здоров'я нації". В пологовому відділенні згідно сучасних вимог,  створені умови для індивідуальних та сімейних пологів, сумісного перебування матері та дитини. Відділення забезпечене необхідним обладнанням для надання кваліфікованої допомоги жінкам та дітям. Стовідсотково в пологовому відділенні обстежуються діти на фенілкетонурію. Забезпечено 100% обстеження вагітних на ВІЛ інфекцію. В приміщенні районної поліклініки створено кабінет довіри з питань ВІЛ – інфекції та СНІДу. Для забезпечення контролю над соціально-небезпечними хворобами (ВІЛ/СНІД, туберкульоз) в районі здійснюються заходи згідно відповідних районних програм та розпорядженнями голови райдержадміністрації.

Рівень охоплення дітей різних вікових категорій профілактичними щепленнями забезпечується в межах 98 - 99% від загальної кількості.

Поширення ДОТС – стратегії забезпечується шляхом обстеження відповідних категорій населення в лабораторії Пирятинської ЦРЛ, згідно укладеної угоди з 01.11.2011р. в Лубенській ЦРЛ згідно наказу ГУОЗ.

В районі проводиться робота щодо поліпшення медико-соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, чорнобильців.

В 2011 році за кошти районного бюджету на суму 48 тис. грн.. проводиться капітальний ремонт АЗПСМ с.Слободо-Петрівка. На даний час ремонт в завершальній стадії, підведене водопостачання.

В амбулаторії ЗПСМ с.Короваї проводиться робота газифікації амбулаторії. Виготовлена технічна документація, проведений ремонт топочної, закуплено газове обладнання, частково віднайдені кошти по газифікації. На всякий випадок завезено вугілля.

Амбулаторію ЗПСМ с. Овсюки переведено в інше приміщення. За кошти сільськогосподарських підприємств проведено ремонт приміщення, закуплено обладнання в повному обсязі.

Народжуваність за 9 місяців 2011 року становить 7,5 проти 7,4 в 2010 році. Смертність 13,4 проти 16,7. Природній приріст населення –5,9 проти -9,3.

Протягом 9 місяців 2011р. установи охорони здоров’я району профінансовані на 99,0% проти 96,7%. За ІІІ квартал 2011р. отримано додатково позабюджетних коштів на суму 412,6 тис. грн., проти 332,7,000. Витрати бюджетних коштів 7258038,00 грн. проти 6787754,00 грн. На пільгові медикаменти витрачено 100,5 тис. грн..

Основною проблемою медичної галузі району є забезпечення доступності медичних послуг, профілактика та раннє виявлення захворювань, особливо у жителів сільської місцевості.

Проблеми, які необхідно вирішити:

-          створити центр ПМСД для наближення лікарської допомоги до населення, поліпшення здоров'я громадян, запровадження нових ефективних механізмів фінансування та управління у сфері охорони здоров'я, створення умов для формування здорового способу життя та покращення демографічної ситуації;

-          запровадження медичних стандартів,  розвиток інституту сімейних лікарів;

-          розвиток сучасної системи надання медичної допомоги дітям і матерям.

-          створення кабінету патології шийки матки для раннього виявлення онкозахворювань в жінок особливо незахищених верств населення.

-          забезпечення амбулаторій ЗПСМ на селі лікарями ЗПСМ та іншими фахівцями.

-          проводити перепідготовку та підвищення кваліфікації лікарів на курсах удосконалення.

-          забезпечити диспансерне спостереження за диспансерними хворими та проведення профілактики і боротьби з керованими інфекціями.

-          провести реконструкцію покрівлі лікувального корпусу центральної районної лікарні;

-          провести газифікацію амбулаторій ЗПСМ сіл Слободо-Петрівка та Ульяновка;

-          придбання автотранспорту для амбулаторій ЗПСМ.

Першопричинами цієї проблеми є:

- низький рівень свідомості населення по відношенню до здоров’я;

- недостатнє забезпечення лікарями ЗПСМ;

-  низький рівень профілактики й частки первинної медико-санітарної допомоги у структурі медичних послуг;

-  неефективне використання бюджетних коштів на охорону здоров'я за рахунок розмежування фінансування, яке йде на утримання медичних закладів;

- дублювання медичних послуг на різних рівнях надання медичної допомоги, відсутність механізму управління потоками пацієнтів на різних рівнях надання медичних послуг;

Для досягнення поліпшення здоров'я населення, забезпечення рівного й справедливого доступу усіх громадян до медичних послуг належної якості поставлено такі завдання:

1. Підвищити якість та доступність медичної допомоги:

1.1. Створення центру ПМСД при поліклініці;

1.2. Оснащення амбулаторій ЗПСМ медичним та лабораторним обладнанням;

1.3 Придбати рентгенівські трубки для рентген-апарату

1.4. Забезпечити автотранспортом амбулаторії ЗПСМ;

1.5. Створення належних соціально-побутових умов для роботи та проживання медичних кадрів на селі;

2. Виконання Державної Програми "Репродуктивне здоров'я нації"

2.1. забезпечення раннього охвату вагітних;

2.2. забезпечення обстеження вагітних та медикаментозна профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини;

2.3. оснащення кабінету патології шийки матки сучасним кольпоскопом.

3. Поліпшити медико-соціальне обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, чорнобильців.  Згідно постанови КМУ України від 14.04.2004 року №477 збільшити видатки на медикаменти ветеранам війни в ЛПЗ району до 16,0 грн., а на харчування до 14,0 грн. Збільшити забезпечення донорів з 3 тис. грн. до 10 тис. грн.

4.  Провести газифікацію амбулаторій ЗПСМ сімейної медицини сіл Слободо-Петрівка, Ульяновка.


За матеріалами районної програми економічного і соціального розвитку  Гребінківського  району на 2012 р. затверджену восьмою сесією районної ради 6-го скликання від  29 грудня 2011 року.

З Днем народження!!!
Шановні відвідувачі сайту! Ваші запитання та пропозиції заносьте в гостеву книгу. В розділі контакти наші телефони та електронна адреса.
Ulti Clocks content
Адреса: 37400, Полтавська обл.,
Гребінківський р-н, м. Гребінка,
провулок   Димитрова, 1
Голова РР: Зінченко Валерій Миколайович
Телефон: +380(5359)91062
Факс: +380(5359)91191

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Опитування

Вас цікавить

Курс валют


курс валют 16.02.2015
10 російських рублів 4.0024 0.0813
100 ЄВРО 2964.7383 28.688
100 доларів США 2604.9893 13.137

Статистика

sape